ارتقا لپ تاپ و کامپیوتر

ارتقا کامپیوتر :

به تعویض قطعات کامپیوتر به منظور بهبود سرعت ، قدرت ، ظرفیت سیستم های کامپیوتری و  در آن قطعات زیر شامل میشوند :

  • پردازنده (CPU) : وظیفه سرعت پردازش را به عهده دارد و تقریبا در کنار رم مهم ترین بخش ارتقا را شامل میشود.
  • رم (RAM) : این بخش حافظه فراموش شدنی سیستم است و در کنار رم هرچه ظرفیت بیشتری داشته باشد و افزایش آن از ۲ به ۴ یا ۸ میتواند تاثیر بسزایی در کارایی سیستم گذارد و میتوان بازی ها و برنامه های قوی تری را اجرا کرد .
  • کارت گرافیک (VGA) : از دو بخش عمده تشکیل شده : ۱٫ پردازنده (GPU) : وظیفه پردازش تصاویر را بر عهده دارد هر چه مدلش بالاتر باشد بهتر است ، ۲٫رم کارت گرافیک : رم ای است مخصوص کارت گرافیک و در درون کارت گرافیک تعبیه شده است و داده های کارت گرافیک درون آن ذخیره میشود هر چه ظرفیت بالاتری داشته باشد بهتر است البته در یک حدی .
  • پاور (PSU) : وظیفه برق رسانی به سیستم را دارد و بسته به توان مصرفی قطعات محاسبه میشود.
  • ماردبرد : برد اصلی که قطعات رویش سوار میشوند و بسته به مدل مادربرد بقیه قطعات باهم تطابق پیدا میکنند .

ارتقا لپ تاپ :

به ارتقا لپ تاپ برای بهبود سرعت و ظرفیت اشاره دارد (بدون هزینه برای لپ تاپ جدید) و قطعاتی که عموما قابل ارتقا می باشند .

شامل  :

رم : که افزایش آن از ۲ به ۴ یا ۸ میتواند تاثیر بسزایی در کارایی سیستم گذارد و میتوان بازی ها و برنامه های قوی تری را اجرا کرد.

هارد : ۳ حالت دارد :

۱٫ ارتقا از هارد HDD به همان نوع با ظرفیت و سرعت بالاتر که به طبع ظرفیت سیستم بالاتر میرود.

۲٫تعویض با یک هارد SSD که این نوع هارد هارد های جامدی هستند که سرعت سیستم را به تا ۱۰ برابر افزایش میدهند و قیمتی به مراتب بالاتر دارند .

۳٫که حالت بهتری نسبت به دو تای دیگر است در این حالت با نگهداری همان هارد HDD قدیمی یک هارد SSD در کنار آن میگذاریم که ویندوز و برنامه ها بر روی هارد SSD و دیگر برنامه و اطلاعات به هارد HDD میروند.

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۲ دقیقه